آیین نامه ی بهداشتی

8 / 7 / 1394

والدین عزیز نکاتی که در اطلاعات بیشتر آمده است را با دقت و حوصله مطالعه فرمایید و برای فرزند عزیزتان توضیح دهید.

روزهای آغازین مهر ماه هر سال ، روزهای پر تلاطم و شلوغی برای خانواده هاست ، شما در تکاپوی فراهم نمودن وسایل تحصیلی فرزندتان هستید ، چه خوب است ، همان قدر که کودکانمان را از نظر وسایل آموزشی برای ورود به مدرسه آماده می سازیم از نظر بهداشتی نیز آماده کنیم ، به خصوص آن دسته از کودکانی که تازه به مدرسه می آیند. والدین عزیز با توصیه ی نکات زیر به کودکان خود و نظارت بر اجرای آن ، نه تنها موجب حفظ سلامت فرزندتان می شوید ، بلکه به ارتقای سلامت جامعه نیز کمک خواهید کرد. ۱. قوانین مدرسه را بشناسند و به آن احترام بگذارند.

  1. وسایل شخصی مانند لیوان و دستمال را هر روز با خود به مدرسه آورند ، و در صورت سرما خوردگی ، ماسک جهت جلوگیری از سرایت بیماری به دانش آموزان دیگر به همراه داشته باشند.

  2. برای نوشیدن آب در مدرسه از لیوان خود استفاده کنند.

  3. برای بهداشت فردی خود اهمیت قائل شوند و حداقل دو بار در هفته حمام کنند . موهای خود را مرتب و کوتاه نگه دارند. جوراب های خود را روزانه بشویند و با ظاهری آراسته به مدرسه بیایند.

  4. به تغذیه در مدرسه اهمیت بدهند و از مصرف خوراک های کم ارزش مانند پفک و چیپس خودداری کنند. برای میان وعده از لقمه های خانگی ، خشکبار و مغزهایی مانند گردو ، بادام ، فندق ، پسته و میوه های خشک مانند انجیر ، کشمش و برگه های هلو و میوه های فصل استفاده کنند.

  5. اگر مواد خوراکی میان وعده را از بوفه ی مدرسه تهیه می کنند ، مواد خوراکیی بخرند که دارای بسته بندی مهر استاندارد و نشانی محل کارخانه باشند .

  6. از فروشندگان دوره گرد اطراف مدرسه خوراکی نخرند.

  7. صبح ها قبل از رفتن به مدرسه حتما صبحانه بخورند، تا برای فراگیری درس ها انرژی داشته باشند.

  8. مسیر خانه تا مدرسه را یاد بگیرند و برای رفت و آمد به مدرسه از مسیر مستقیم استفاده کنند.

  9. در مسیر خانه تا مدرسه و بالعکس از صحبت کردن با افراد ناشناس و سوار شدن به خودرو غریبه و مشکوک خودداری کنند.